Pielęgnacja

Witamina C zimą?

02.02.2021
d5/bb/32b857198118e2d6693bac8d40ef.jpeg

Zacznijmy od stabilności

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/łeś się nad tym czy witamina C zawarta w Twoim kosmetyku jest stabilna? A jeśli nie? Co to oznacza? 
Oznacza to, że nie jesteś w stanie zobaczyć jej wpływu na swoją skórę. Witamina C jest dość wrażliwa na słońce, powietrze. To, że jest stabilna oznacza faktyczne stosowanie kosmetyku zawierającą witaminę C, która ma zdolność przejść wgłąb naskórka zamiast chwilowo delikatnie zadziałać na jego powierzchni.

Stosowanie dermokosmetyków z witaminą C powinno nam towarzyszyć przez wszystkie miesiące w roku. Jej właściwości antyoksydacyjne mają ogromny wpływ na spowolnienie procesu starzenia się skóry wywołanego czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim słońcem. Powoduje spowolnienie syntezy melaniny, dzięki czemu wykazuje swoje działanie rozjaśniające, dlatego zalecana jest w terapiach stosowanych w przypadku zmian barwnikowych wywołanych przez promieniowanie UV.

Witamina C wpływa uszczelniająco na naczynia krwionośne, przyspiesza procesy gojenia, poprawia nawilżenie, skóra staje się bardziej rozświetlona i pełna blasku. 
Wszyscy tego oczekujemy od swojej skóry. 
Wykazuje również działanie seboregulujące, delikatnie złuszczające, antybakteryjne i przeciwzapalne, zmniejsza pojawianie się zmian trądzikowych. 
Wpływa również na syntezę ceramidów, zmniejsza się transepidermalna utrata wody przez naskórek, co również podnosi ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Witamina C jest rozpuszczalną w wodzie, co ogranicza jej działanie wyłącznie do naskórkowej części skóry, laboratoria wykorzystują więc jej różne formy, które są nazywane "stabilnymi"

Jakie formy witaminy C spotkasz w kosmetykach?

Kwas askorbinowy
Jest bardzo wrażliwa na światło i temperaturę powodującą jej utlenianie, czyli dezaktywację działania składnika aktywnego i pozbawienie go właściwości - NAJMNIEJ STABILNA. Przechowywanie czystej formy kwasu askorbinowego zaleca się w buteleczkach z ciemnym szkłem, w warunkach z ograniczonym dostępem światła i niskiej temperaturze (nie trzymać np. w łazience)

Glukozyd askorbylu INCI: Ascorbyl Glucoside
Powstaje z witaminy C i skrobi. Po zastosowaniu na skórę, pod wpływem enzymów powoli uwalnia kwas askorbinowy, dzieki czemu wnika w głębsze warstwy naskórka, hamuje wytwarzanie melaniny, zmniejsza przebarwienia.

Sól magnezowa fosforanu askorbylu INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP) 
Działanie rozjaśniające oraz antyoksydacyjne w stężeniach powyżej 10%.

Palmitynian askorbylu INCI: Ascorbyl Palmitate 
Posiada małą aktywność biologiczną, duża stabilność. W skórze przekształca się do czystej postaci witaminy C.

Sól sodowa fosforanu askorbylu INCI: Sodium Ascorbyl Phospate (SAP) 
Działanie rozjaśniające, antyoksydacyjne, antybakteryjne. Dedykowana skórom wrażliwym. Zalecane stężenie powyżej 10%.

Tetraizopalmitynian askorbylu INCI: Tetrahexyldecyl ascorbate
Lipofilowa witamina C, trwała, stabilna, idealna dla osób o cerze delikatnej i nadwrażliwej, które nie tolerują witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Występuje w formie olejowej, dlatego penetruje w głębsze warstwy naskórka. Bardzo dobre efekty wykazuje już przy stężeniu 1-3% . Posiada najwyższą stabilność wynoszącą nawet do kilkunastu miesięcy. Idealnym przykładem preparatu z tym rodzajem witamin C jest Dermaquest C Infusion Cleanser lub C-Tetra Cream

 

Jak poprawić i zwiększyć transport witaminy C wgłąb skóry?

LIPOSOMY. Specjalne nośniki, w których wnętrzu umieszczona zostaje substancja aktywna, w tym przypadku witamina C, a błony okalające związek chronią go przed wcześniejszą dezaktywacją i umożliwiają penetrację w głębsze warstwy naskórka. Wybieraj świadomie.

Odkryj najlepsze dermokosmetyki z witaminą C

   
C-Tetra Cream czyli krem z witaminą C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu plus witamina E i kwas hialuronowy dla pełnego komfortu, ukojenia, rozświetlenia skóry.

 

   
C-Tetra +Intense serum o miękkiej i jedwabistej konsystencji zawiera ekstrakt z czerwonego żeń-szenia, tetroizopalmitynian askorbylu, olej z marakuji, witaminę F

 

   
Hydrating Repair Creme 20% - Silnie odżywczy, komfortowy i wygładzający zmarszczki krem z 20% wit.C - Tetraizopalmitynianem askorbylu, idealny dla skór wiotkich, suchych, z trądzikiem różowatym i naczyniowych.

 

   
Przepiękne GLOW z Daily Radiance Vitamin C SPF 30 czyli stabilna postać witaminy C plus wysoki faktor SPF30 działają silnie antyoksydacyjnie, filtr plus antyoksydant to najlepsze połączenie, ponieważ te dwa składniki oprócz swoich właściwości podnoszą swoje właściwości nawzajem. 

 

Pamiętaj o suplementacji      
od wewnątrz

           

Kwas hialuronowy do picia plus witamina C, niacyna, biotyna
PROCEANIS HYALURON DRINK

Shoty z Kwasem hialuronowym i witaminą C, biotyną oraz niacyną
PROCEANIS HYALURON DRINK 21x SHOTS

 

                  

 

Witamina C SOLGAR
Ester-C® jest opatentowany i zawiera L-askorbinian wapnia oraz aktywne metabolity witaminy C (kwas L-treonowy, L-lyksonowy i L-ksylonowy).
Badania dowodzą, że Ester-C® jest lepiej tolerowany przez organizm człowieka niż kwas L-askorbinowy przez spożycie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---------------------------------------------------
Kosmetolog
Angelika Kisiel
 

Próbki i prezenty do każdego zamówienia

SKIN TEAM wymieniaj punkty na nagrody

Dwuetapowy piling

Szybka wysyłka

Darmowe porady kosmetologa