Pielęgnacja

3 najlepsze peelingi enzymatyczne

05.11.2020
3b/6e/35c595ad8bcaacf350992c060c64.jpeg

3 najlepsze peelingi enzymatyczne

Dla kogo enzymy?

W przypadku skór problematycznych stosowanie peelingu mechanicznego jest wykluczone z uwagi na możliwość uszkodzenia stanu zapalnego i „rozniesienie” bakterii beztlenowych na bezbronną podczas peelingowania skórę. Tak zwiększamy ilość stanów zapalnych. Wybieraj peelingi z zawartością enzymów roślinnych i kwasów. Peelingi enzymatyczne są również nieodłącznym elementem pielęgnacji skóry naczyniowej, dzięki nim jesteśmy w stanie delikatnie złuszczyć martwy naskórek i poprawić wchłanialność np. tak cennej dla naczyń stabilnej formy wit. C obecnej w dalszej pielęgnacji jak i w samych peelingach.

Jaka skóry wymaga peelingu?

Każda. Naczyniowa, trądzikowa, wrażliwa, silnie odwodniona. Każda. Przynajmniej 1x w tygodniu, dla przestymulowania, odblokowania gruczołów łojowych, oczyszczenia porów, poprawy ogólenj kondycji skóry a także wtłoczenia bardziej skoncentrowanych składników aktywnych. Regularnym peelingowaniem zmiejszasz tempo starzenia się swojej skóry, jak również wchłanialność kremów, serum i masek.

Pamiętaj, że enzymy uwielbiają środowisko wodne.

To w nim się uaktywniają, jeśli posiadasz domowy wapozon- śmiało połóż maskę i przez kilka minut pozwól parze wodnej owiewać swoją skórę. Możesz również wskoczyć pod prysznic, lub po prostu przemasować delikatnie okrężnymi ruchami za pomocą lekko zwilżonych dłoni.

Hydrating Enzyme MaskTo peelig-maska silnie wspierająca skóry naczyniowe ponieważ w jej składzie znajdziemy stabilną witaminę C w stężeniu 20%, enzymy z papai i ananasa łagodnie złuszczą nawet najbardziej wrażliwą skórę bez jej nadmiernego podrażnienia, skóra staje się jaśniejsza, nawilżona i odświeżona.

Ormedic Balancing Gel Polisher