Pielęgnacja

Jak nawodnić skórę ?

12.10.2020
d0/0d/cbe241cc22ff2568638facbfec82.jpegJędrna, wilgotna skóra widoczna była na pokazach mody, w instruktażach nowoczesnych makijaży, w apelach o świadomą pielęgnację przez ostatnie kilka miesięcy bardzo intensywnie pojawiała się na wybiegach światowych projektantów. Skin plumpking czyli nawadnianie skóry stało się naszym celem w jej pielęgnacji. Jesienią o wiele szybciej zaczynamy się przesuszać, delikatnie łuszczyć. Głównym składnikiem wiążącym wodę jest kwas hialuronowy i gliceryna. Kiedy ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze się zmniejsza skóra szybko staje się mniej jędrna, pojawiają się na jej powierzchni widoczne zmarszczki. Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie skóry? Nawadniaj i chroń przed utratą wody. Jak? Poznaj nasz sposób na świeżą, elastyczną, napompowaną wodą skórę!                                                             Jak nawodnić skórę ? Zacznij od środka.

Najskuteczniejszą formą nawadniającą i wiążącą wodę jest kwas hialuronowy, naszym wyborem jest Proceanis, który w swoim składzie posiada dwie wielkości tego składnika, czego nie zrobił jeszcze nikt inny, stąd jego skuteczność. Oczywiście suplementując skórę od wewnątrz wzmacniamy również nasze tkanki łączne oraz stawy.
Dlaczego potrzebujemy suplementacji? Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego znacznie się zmniejsza a dzięki temu organizm coraz bardziej traci zdolność wiązania wody w wystarczających ilościach.


Skład:
Wyciąg z soku z granatów
Kwas hialuronowy
Syrop kokosowy
Witamina C
Koncentrat z marchwi
Szafran
Sok z cytryny
Potas
Witamina A
Witamina B2
Biotyna
Niacyna
Cynk
*Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów i substancji słodzących
Pij wystarczająco wody – ile?

Przyjmuje się, że na każdy jeden kilogram masy ciała powinniśmy wypijać 30 ml wody dziennie.
Przykład: Osoba o masie ciała 60 kg powinna dostarczać w ciągu dnia (60 kg * 30 ml) 1800 ml wody.

 

Od zewnątrz
Szukaj w składach kwasu hialuronowego ale mało i wielko cząsteczkowego. Produkty NAWADNIAJĄCE są dostępne w formach szybko wchłaniających się w skórę, wodne, żelowe, szybko znikające z jej powierzchni, wymagające położenia kremu. Wiążą wodę w głębszych warstwach skóry. Gdzie je znajdziesz?

Ageless Total Pure Hyaluronic⁶ Filler zawierający aż trzy formy kwasu hialuronowego wielkocząsteczkowego, kwas  hialuronowy małocząsteczkowy i drobnocząsteczkowy
w żelowej konsysytencji firmy Image Skincare.

HYDR8 B5 INTENSE od MEDIK8 oprócz kwasu hialuronowego posiada Witaminę B5 pomaga ona w syntezie cząsteczek lipidów, które tworzą barierę ochronną, dzięki temu skóra zachowuje wilgoć i pozostaje nawodniona, a świdośliwa olcholistna pomaga zwalczać enzymy, odpowiedzialne ze redukcję kwasu hialuronowego w skórze, dzięki czemu dba o jej stały poziom nawilżenia.  

 

HYDRA-COOL Serum to wielozadaniowa formuła zapewniająca odnowę, nawilżenie i ukojenie skóry. Ta odświeżająca formuła dostarcza do skóry roślinny kwas hialuronowy, Centella asiatica i niezwykle ważną dla skóry witaminę B5 – zapewniającą ochronę antyoksydacyjną oraz antybakteryjną.iS Clinical Hydra Cool Serum - Shop Now | Skincity


Ratunek dla oczu

Silne nawodnienie po nieprzespanej nocy,  po ciężkim dniu w pracy, zmęczenie jest odpowiedzialne za szybką utratę wody. Najlepszym ratunkiem są płatki ale nie takie zwykłe płatki pod oczy aby dać nam uczucie chłodu bez długotrwałego działania – bomba nawadniająca i przeciwstarzeniowa - Zatrzymuje TEWL, dzięki czemu skóra utrzymuje wysoki poziom nawilżenia. Pomaga również w dystrybucji składników aktywnych w głąb skóry.


 - Hydrolizowany kolagen
Peptydy wspomagające produkcję kolagenu.
Fragmenty kolagenu - składniki budulcowe, które po dostarczeniu do skóry wpływają na usprawnienie kolagenogenezy.


- Peptydowe czynniki wzrostu
Peptydy aktywujące komórki.
Mieszanina biomimetycznych peptydów imituje czynniki wzrostu, wspiera wzrost komórek i produkcję kolagenu.


- Ekstrakt z kawioru + witamina E
Antyoksydanty odnawiające skórę.
Bogate źródło przeciwutleniaczy i substancji odżywczych chroniących skórę przed uszkodzeniami i dostarczających mikro- i makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.


- Alantoina | Aloes
Czynniki kojące.
Pomagają w redukcji podrażnień i stanów zapalnych. Poprawiają stopień nawilżenia skóry.


- Kwas hialuronowy
Humektant.
Wiąże wodę w skórze dając efekt silnego nawilżenia, a dzięki temu poprawia spoistość skóry. 


- Niacynamid
Funkcja regeneracyjna, przeciwzmarszczkowa
Jest prekursorem koenzymów, które uczestniczą w syntezie składników budulcowych skóry. Bierze udział w powstawaniu ceramidów. Wzmacnia tym samym nawilżenie skóry, poprawia jej gęstość i ogólną strukturęNawilżaj od zewnątrz

Nasza skóra jest już nawodniona od środka, dostarczony został jej kwas hialuronowy od zewnątrz, teraz dbaj o to aby pozostawała nawilżona, aby nie traciła zbyt dużo wody
w ciągu dnia. Dobieraj je do typu skóry, do suchej i wrażliwej najlepiej sprawdzi się Ormedic Balancing Bio Peptide Creme dzięki zawartym botanicznym masłom, kwasowi hialuronowemu i organicznym olejkom szybko da Ci oczekiwaną ulgę na długo. Hydrating Intense Moisturizer to silnie nawilżający krem, który natychmiast usuwa skutki niedoborów odwodnienia. W rezultacie oddziaływania jego jedwabistej formuły, rozświetla skórę, zawiera witaminę C, która jest silnym antyoksydantem.


Dla skóry tłustej, mieszanej, szybko zapychającej wybieraj lekkie konsystencje – FACE LIFT MOISTURIZER ultra nawilżający krem antyoksydacyjny o delikatnym działaniu rozjaśniającym, Hydrating Anti-Aging Serum 15% nawilżający lekki krem wygładzający zmarszczki z 15% witaminą C