Pielęgnacja

Fotoprotekcja zimą - promieniowanie istnieje przez 365 dni w roku

10.12.2020
8c/57/f08ba486ba473001a8379066fee0.jpeg

  

 

Nadeszły mroźne wieczory, zaskoczył już pierwszy śnieg. Niech Cię to nie zmyli.

 

Każdego lata kiedy jest ciepło, pełne słońce, pamiętasz o stosowaniu filtrów ochronnych. Zwłaszcza kiedy wyjeżdżasz na urlop to właśnie kremy z filtrem sa niezbędnym elementem pakowania się w podróż. 
Czy wiesz, że filtry przeciwsłoneczne powinny być stosowane przez cały rok? Dlaczego fotoprotekcja powinna trwać dłużej niż ciepłe wakacje?

 

Niezależnie od temperatury za oknem i ilości chmur promieniowanie "bombarduje" naszą skórę. W zależności od trybu i tempa życia wybierz najbardziej wygodny w stosowaniu produkt, który ochroni Twoją skórę.

 

Ten sam filtr dla każdej skóry?

W zależności od typu skóry i jej problemów oraz wieku powinniśmy dostosowywać jego konsystencję. Zdecydowanie inaczej chroniona powinna być skóra problematyczna, sucha, starzejąca się oraz naczyniowa. Stąd mnogość rowiązań czekających na swoją wymarzoną skórę. Nie zrażaj się więc jeśli przy danym produkcie Twoja skóra się wybłyszcza lub bieli, to jedynie efekt niezbyt trafionego wyboru, gwarantuję że dla każdej skóry jesteśmy w stanie dostosować filtr idealny!

 

Niebawem wyjeżdżać będziemy na stoki, wysoko w górach jesteśmy o wiele bardziej narażeni na promieniowanie słoneczne i jego skutki, pamiętaj o tym. Zabierz ze sobą na stok małą pojemność filtra, dosmarowuj odkryte powierzchnie skóry, korzstaj z niego w czasie odpoczynku przy grzanym winku na leżakach, to wtedy jesteś najbardziej wyeksponowany na degradacyjne działanie promieniowania słonecznego. Bardzo wiele pacjentów wracających po nartach do naszego gabinetu przywozi przebarwienia, zaczerwienione policzki, poparzoną słońcem skórę.

 

Co daje fotoprotekcja?


Fotouszkodzenia widziane w lampie Wooda      |       Skóra codziennie chroniona filtrami mineralnymi
fot. Dermomedica

Oczywiście spowalnia starzenie się skóry. Promieniowanie jest najsilniejszym czynnikiem przyspieszającym rozrzedzanie się skóry.
Minimalizuje również powstawanie stanów nowotworowych i przednowotworowych, skóra dostaje o wiele mniejszą ilość bodźców powodujących
produkcję melaniny - przebarwień. Nasze naczynia przy dużej ilości promieniowania słonecznego stają się kruche, jest to bardzo istotne przy teleangiektazjach, skórach naczyniowych oraz skór z trądzikiem różowatym.

 

Jak działa?

Filtry przeciwsłoneczne pochłaniają, rozpraszają i odbijają promieniowanie UV.
Większość z nich wzbogacona jest o ochronę przed promieniowaniem HEV (niebieskie) emitowanym przez komputery, smartfony, tablety oraz IR (podczerwone) emitowane przez słońce - potrafi ono przeniknąć do tkanki podskórnej i poprzez jej podgrzanie degradować nasz kolagen. 

 

Czym się różni filtr mineralny od chemicznego? 

Wyróżniamy filtry fizyczne czyli filtry mineralne- działają na zasadzie lustra, które odbija promieniowanie UV od powierzchni skóry. Do filtrów mineralnych zaliczamy np. tlenek cynku i dwutlenek tytanu.
Dużą zaletą filtrów mineralnych jest ich fotostabilność, czyli nie tracą one swoich właściwości fotoprotekcyjnych pod wpływem działania słońca. Wykazują działanie ochronne natychmiast po nałożeniu na skórę.
Są jednak mało odporne na ścieranie, dlatego konieczna jest reaplikacja w ciągu dnia. Filtry mineralne są bezpieczne dla skóry naczyniowej i z przebarwieniami, ponieważ w przeciwieństwie do filtrów chemicznych nie wywołują stanu zapalnego w skórze. Są bardzo dobrze tolerowane przez skórę, idealnie nadają się nawet dla najbardziej wrażliwych skór, odwodnionych i alergików.

 

Wyrównaj swój koloryt filtrem mineralnym

                

    SPF68 Sunbetter Tone Smart Skinbetter Science

Sunbetter Tone Smart SPF68 to w 100% filtr mineralny, w postaci kompaktu. Konsystencja musu pozwala na perfekcyną reaplikację w ciągu dnia, geinalnie sprawdza się jako baza pod makijaż. Dostosowuje się do każdego koloru skóry, delikatnie ją wyrównując. Chroni przed zanieczyszczeniami środowiska działając antyoksydacyjnie, a także stanowi tarczę przed promieniowaniem niebieskim HEV (emitowanym ze smartfonów czy laptopów), oraz podczerwienią - IRA. Jest wodoodporny, w tym odporny na pot do 80 minut. Jest bezpieczny dla osób z wrażliwą skórą oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Nie pozostawia białej warstwy na skórze, matuje, zmiękczając wygląd zmarszczek, a także ma działanie nawilżające, przeciwzapalne i łagodzące na skórę.